Audiobajka

Audiobajka - To właśnie las
Nie masz siły przeczytać dzieciom wieczornej bajki? Nie wiesz jak urozmaicić im długą podróż samochodem? Szukasz dla syna lub córki wartościowej alternatywy dla spędzania czasu przed tabletem? Lasy Państwowe mają propozycję: audiobajkę „To właśnie las”.
Poznajcie Brysia. To młody ryś, który właśnie kończy pierwszy rok swojego życia i wyrusza w las na spotkanie z przygodą. Ma ze sobą tajemniczą drewnianą szkatułkę, mnóstwo zapału i jeszcze więcej ciekawości otaczającego go świata. Na swojej drodze spotka gawędziarza bobra, rączą łanię i dostojnego żubra.
Wspólnie z Brysiem zagłębicie się w leśne ostępy i odkryjecie tajemnice lasu. Spotkane zwierzęta opowiedzą rysiowi o lesie i jego roli w życiu zarówno zwierząt, jak i ludzi. W rolę bobra Tadeusza wcielił się muzyk Sebastian Karpiel-Bułecka, łani głosu użyczyła mistrzyni MTB Maja Włoszczowska, a żubr przemawia spokojnym głosem dyrektora warszawskiego zoo dr. Andrzeja Kruszewicza. To osoby, w życiu których las od najmłodszych lat ma ogromne znaczenie.
Audiobajkę możecie bezpłatnie pobrać lub odsłuchać w serwisach YouTube i Spotify.

Pobierz audiobajkę
Tak powstawała audiobajka "To właśnie las"
dekoracja przedstawiająca naturę Cykl o drewnie
Cykl o drewnie

Zapraszamy do wspaniałego świata drewna! Waszym przewodnikiem będzie Sebastian Karpiel - Bułecka, który wraz z zaproszonymi gośćmi postarają się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego drewno jest tak ważne w naszym życiu. Zapraszamy!
Pierwszy odcinek "Z natury rzeczy. Wszędzie drewno.".
Drugi odcinek "Z natury rzeczy. Skąd się bierze drewno.".

Odcinek 1 "Z natury rzeczy. Wszędzie drewno."
Odcinek 2 "Z natury rzeczy. Skąd bierze się drewno"